Tvorivé vianočné dielničky

by Auti.sk
February 22, 2021 5:17 pm

Zmena…..

V našom „auti“ a z času na čas aj v tom bežnom svete mnohokrát vnímaná ako ZLO. Keď je niečo pevne dané, naplánované, tradované, neradno robiť zmeny. Naše deti v tom majú jasno! No my sme sa pre jednu, celkom jedinečnú ZMENU predsa len rozhodli. Keďže je predvianočný čas zvyčajne časom plným zhonu rozhodli sme sa, možno trošku strategicky, vytrhnúť rodičov našich škôlkárov a školákov z predvianočného chaosu a dopriať im o čosi viac času s ich ratolesťami. V jeden predvianočný piatok sme pre nich pripravili vianočné tvorivé dielničky a to aj napriek zaužívanej besiedkovej tradícii. Tejto výzvy sme sa chopili svedomito, rozhodnutí nenechať nič na náhodu.
V predvečer tvorivých dielní sme rodičom rozposlali plániky, vďaka ktorým mohli byť deti na nesledujúci „neštandardný“ deň v škôlke a v škole pripravené. Vten deň D sa stali, a to doslova, sprievodcami svojich rodičov v priestoroch školy. Sprevádzali ich šiestimi stanovinami – dielničkami, rozloženými do rôznych tried a spoločne tvorili rôzne vianočné zaujímavosti. Tvorili ozdoby na vianočný stromček, svietniky, vianočné pozdravy, upiekli a vyzdobili medovníčky a v autiateliériku vyrábali jedinečné farebné šatky. Napokon na všetkých čakalo chutné vianočné pohostenie, za ktoré veľmi ďakujeme p. Vlčkovi a reštaurácii THeMA a taktiež za skvelé koláčiky od YEME plnochutné potraviny.

Popoludnie bolo teda krásne, čarovno- vianočné!

Zmeny posúvajú vpred nás, aj naše deti. Nútia nás všetkých prekonávať prekážky a riešiť nové situácie. Tento náš predvianočný počin bol tak trošku experiment, a nových situácií sme napriek dôkladnej príprave riešili hneď niekoľko. Ale napriek tomu ho hodnotíme veľmi pozitívne. Zvyšné nedostatky sú výzvami do budúceho roka 🙂 V ňom Vám prajeme veľa spokojnosti a občas nejakú príjemnú zmenu.
Klaudia Onderovská
by Janka3. September 2021
by Auti.sk23. February 2021
by Auti.sk23. February 2021

Rýchly kontakt

  Daruj dnes

  Select Payment Method
  Personal Info

  Credit Card Info
  This is a secure SSL encrypted payment.

  Donation Total: €1,00

  Svoj finančný dar viete poslať na číslo účtu CestAut o.z.

  SK2783300000002701882615