Všetci sme prváci

Posledný školský rok nás všetkých riadne potrápil. Či si to chceme priznať, či nie, každý z nás sa ocitol v úplne nových situáciách a čelil veciam, o ktorých sa mu predtým ani nesnívalo. Neviem ako vy, ale ja som nikdy predtým tak nestriehla na kašľajúcich ľudí okolo mňa a výter z nosa si ani nepamätám, či mi niekedy robili, nieto že by som naň chodila aj viackrát do týždňa! Nikdy sme nečelili tak veľkej izolácií, neboli tak dlho bez stretnutí s najbližšou rodinou, nikdy sme si nemuseli vyberať, kto bude patriť do našej bubliny, rodič nikdy nemusel v takej miere suplovať školu, kamarátov a kaderníka J Napriek všetkému, mi ten minulý rok ubehol mimoriadne rýchlo! Ako zamestnanec školy a rodič autistického dieťaťa zároveň, som sa zasekla pocitovo niekde v skorej zime, hoci už bol v skutočnosti marec, a až do konca školského roka som cítila, že zameškané už nedobehnem. Ten prazvláštny polovičatý rok nám už nik nevráti. O to viac si želám, aby bol ten nasledujúci školský rok lepší.

Šk. rok 2021/2022 bude významným medzníkom, novou pani riaditeľkou je naša Dadka Šuranová! Takisto sa otvorila druhá trieda ZŠ a teda do školských lavíc zasadne presne 10 školákov. Privítame tiež nových škôlkárikov a ich rodičov, nezabúdame ani na externé detičky, ktoré budú navštevovať terapie. Smelé plány máme aj vrámci podporných skupín, vzdelávania a uvidíme, čo nám ešte naše magické hady pričarujú. Rozliezli sa totiž vďaka megaúspešnému merchu do širokého sveta a my vždy s úsmevom sledujeme, odkiaľ na nás v uliciach vykuknú.

S posilneným tímom a množstvom nových nápadov sa vrháme do stále neistých časov.. A sme tak správne prváčikovsky nadšené a veríme, že najčiernejšie scenáre sa nenaplnia a nás už nič nezastaví! Žiaden pohodlný šetriaci režim, tu sa ide naplno, začína sa nové dobrodružstvo!

Krásny september a úspešný celý školský rok vám prajem!

 

Eva Petričková

Rýchly kontakt

  Daruj dnes

  Select Payment Method
  Personal Info

  Credit Card Info
  This is a secure SSL encrypted payment.

  Donation Total: €1,00

  Svoj finančný dar viete poslať na číslo účtu CestAut o.z.

  SK2783300000002701882615